Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

ΑΘΛΗΤΙΚΑ. Ο Θρύλος έδειξε τα δόντια του!!...

Οι «ερυθρόλευκοι» με όπλο την πολύ καλή τους άμυνα, ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας, ενώ με τα εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, 75% στα δίποντα και 5/11 τρίποντα και το εντυπωσιακό νούμερο στις ασίστ (14-6) πήγαν στην ανάπαυλα προηγούμενοι +10 (49-39) Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου, ήρθαν με … κεκτημένη ταχύτητα από το πρώτο μέρος, εκτόξευσαν τη διαφορά στο
 +15 στο τέλος της τρίτης περιόδου 68-53. Στην τελευταία περίοδο οι Τούρκοι είχαν παραδώσει πνεύμα… αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι Πειραιώτες που πάτησαν «γκάζι» άνοιξαν και άλλο την ψαλίδα στο σκορ (82-65) και πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του ματς, το συγκρότημα του Εργκίν Αταμάν πέταξε «λευκή πετσέτα» με το τελικό 93-66 να έρχεται απόλυτα φυσιολογικά για την ελληνική ομάδα, που παρέμεινε αήττητη στα ευρωπαϊκά παρκέ με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της κανονικής περιόδου στην Ευρωλίγκα.