Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

SUPER LEAGUE. ΑΝΕΤΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ.....Ολυμπιακός-ΟΦΗ 3-0

DC40C916C414C0DD6561559597A23CC0.jpgΤη στιγμή που όλα έδειχναν ότι ο Ολυμπιακός τα έβρισκε δύσκολα απέναντι στον ΟΦΗ, ο Αντελεγιέ έδωσε τη λύση. Με ένα αυτογκολ – μπαλοθιά στο 22ο λεπτό ο άσος των Κρητικών έστειλε την μπάλα σ
τα δίχτυα του Λόρια και έκαμψε κάθε αντίσταση που είχαν προβάλει οι Κρητικοί. Η συνέχεια ήταν εύκολη για τον Ολυμπιακό!
 Οι παίκτες του Μίτσελ ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν σε μια εύκολη νίκη 3-0 απέναντι στον ΟΦΗ, τη δεύτερη τους στο εφετινό πρωτάθλημα. Ο Ντουρμάζ στο 44’ και ο Τσόρι στο 54ο λεπτό τα άλλα γκολ του Ολυμπιακού. Δοκάρι είχε ο Μπενίτες στο 63ο λεπτό. Ο Μίτσελ βρήκε την ευκαιρία μετά το τρίτο τέρμα των παικτών να δώσει ανάσες στους Αφελάι και Τσόρι Ντομίνκες ενόψει Ατλέτικο.
 Αρκετά καλός ήταν ο Μιλιβόγιεβιτς στην πρώτη του παρουσία στην 11άδα των Πειραιωτών. Εξαιρετικός για τον Κρητικούς ο τερματοφύλακας τους, Λόρια ο οποίος διατήρησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.