Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ. Βήμα πρόκρισης έκανε η Καλλονή!...

Το πρώτο αποφασιστικό βήμα πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε η Καλλονή, καθώς με γκολ του Καζάκη στο 83ο λεπτό και με αριθμητικό μειονέκτημα (αποβλήθηκε ο Περόνε στο 42') κέρδισε τον ΟΦΗ (1-0) στο Ηράκλειο.
 Οι γηπεδο
ύχοι μπήκαν με όρεξη στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν να πετύχουν ένα γρήγορο τέρμα, ωστόσο τα λεπτά κυλούσαν και οι δύο ομάδες δεν έβρισκαν... δίχτυα. Η Καλλονή ήταν πολύ καλά στημένη, κρατούσε το μηδέν στην εστία της και παράλληλα προσπαθούσε να βρει τρόπο να εισέλθει στην άμυνα των Κρητικών.
 Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε από τον Βλάση Καζάκη στο 83ο λεπτό, δίνοντας εξαιρετικό προβάδισμα για πρόκριση στην ομάδα της Καλλονής,. Ο επαναληπτικός αγώνας των δύο ομάδων θα γίνει στις 16/01/2014.
 ΟΦΗ : Δασκαλάκης, Τριποτσέρης, Ζόρο, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Βερόν, Ζε Εντουάρντο, Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες, Όγιος.
 Καλλονή: Σιδεράκης, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Περόνε, Χωριανόπουλος, Άλβες, Φαρία, Χουανλού, Γκαρσία, Μανούσος, Βαλιός.